МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали човек може да избега од своето минато?

+4
keti
fragola
trpe
zbunet
8 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Јун 15 2010, 20:36

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by keti Сре Јун 16 2010, 00:17

hot nurse напиша:Vo zivotot ili si ,, looser,, ili si ,,user,,kako ce ti se namestat kockite.Nekogas imam cuvstvo,deka kako nekoj da ne pomestuva ko figuri za sah.Se obiduvas da trgnes po nekoj pat i nesto ce te svrti nesakajki vo skroz drug pravec.I posle si vikas sto baram jas tuka,da ne bev bas tamu toj den,da ne odgovoriv na toj povik,i ne znam sto,i ne znam sto...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 01:01

Од лошо минато се бега само со добра иднина.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 01:05

Znam kako,ama ne znam kade da izbegam? trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 01:10

Палиш свеќа и шеташ низ заборавени ходници, тие некаде мора да водат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 01:23

fala Boss!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 01:26

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 104553 Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 01:28

guska Trcam kon idninata,mislam krevetot!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 01:33

Во креветот секогаш го наоѓаш тоа што ти треба...не мора ни’ да е твој Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 01:36

Ne mora ?Dobro da si znam... trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 01:42

Тоа се тајни знаења, чедо мое Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 01:46

Aj,dedo pope leka nok! backa
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Jул 13 2010, 23:57

Кога се случува случка доаѓа до интеракција помеѓу две или повеќе човечки енергии, зависно од ситуацијата и околностите. На пример кога се сеќаваме на некоја непријатна случка ни’ предизвикува чувства врзани за тој момент. Тоа е таа енергија кој треба да си ја повратиме т.е. сеќавањето ќе остане, но чувствата поврзани со таа случка ќе избледат.
На пример си имал конфликт со некоја личност и како обично бива тоа сеќавање во некој дел од денот ти се појавува. Не го бркај, сети се целосно и вдиши одземајќи т.е. враќајќи си ја енергијата од тие моменти и издиши враќајќи му ја неговата енергија која се врзала за твоето сеќавање. „ Си ја земам мојата енергија “- вдишуваш, „ Ти ја враќам твојата енергија “ - издишуваш. Го повторуваш тоа додека не почувствуваш дека ти олеснува за отприлика пет - шест вдишувања - издишувања „ Исто како да не било “.
Ако не те обземе афект истото може да ти послужи да сочуваш ладна глава во незгодна ситуација.
Ова е јога финта - техника на дишење со визуализација, нема тука чуда, но помага.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман Сре Jул 14 2010, 00:14

А, НЕМА ДА ТИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ АКО МНОГУ ДЛАБОКО ВДИШУВАШ?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Jул 14 2010, 00:47

Toa se pravi i dodeka si megu luge sto znaci ne mora da vdisuvas do tolku site da te znaat
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Саб Jул 24 2010, 14:17

,Не постои сегашност и иднина.Постои само минатото кое постојано се повторува,СЕГА!-Јуџин О Нил
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by fragola Пон Jул 26 2010, 21:16

Ako go prifati i se sooci so nego nema da ima potreba da bega.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by trpe Пон Jул 26 2010, 23:21

Може,може, особено ако дојде на гости чичкото од Германија Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 301497
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by keti Сре Jул 28 2010, 00:56

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 104553 Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 301497
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Сеп 21 2010, 22:50

Минато значи и пропуштени шанси затоа што не сме биле спремни, иднина значи дека сме спремни да пропуштиме уште шанси.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман Вто Сеп 21 2010, 23:03

zbunet напиша:Минато значи и пропуштени шанси затоа што не сме биле спремни, иднина значи дека сме спремни да пропуштиме уште шанси.

оооооооооооооооооооооооо................... убавоооооооооооооооо Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 966742
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пет Окт 01 2010, 23:57

Да жалиш за минатото значи дека си за жалење
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Саб Окт 02 2010, 00:09

Секој што се свртел наназад,лошо си поминал(се претворил во камен,во столб од сол,го вратиле во пеколот итн,)...Ууупс,се ми се чини несакајки женски примери наведов. affraid Не е важно,зборот ми е:-НЕ СВРТУВАЈ СЕ... Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 104553
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Саб Окт 02 2010, 00:10

Абе ако помине нешто провокативно, тешко дека нема да се сврти Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Саб Окт 02 2010, 00:12

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 301497 Добро,но тоа може само иднина да биде
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 2 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот