МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали човек може да избега од своето минато?

+4
keti
fragola
trpe
zbunet
8 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Саб Окт 02 2010, 00:13

Ја бар знам по која највеќе се вртеа Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Саб Окт 02 2010, 00:16

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 395608 ?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Саб Окт 02 2010, 00:22

Се вртеа...се вртеа...по...ај утре ќе кажам... Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Саб Окт 02 2010, 00:26

Да не е онаа што ни беше еден период директорка...а ти обожаваше да си праиш муабет со неа... Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра Саб Окт 02 2010, 00:27

хммм ... да се обидам да погодам?
Се вртеа...се вртеа...по...
онаа што одеднаш застана и се сврте кон нив ... и ги фати на дело (види аватар Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553)
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Саб Окт 02 2010, 00:29

dalas2no напиша:хммм ... да се обидам да погодам?
Се вртеа...се вртеа...по...
онаа што одеднаш застана и се сврте кон нив ... и ги фати на дело (види аватар Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553)


Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 944621
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра Саб Окт 02 2010, 00:41

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 539282
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Окт 11 2010, 11:00

Да оди за калуѓер, а претходно да не проба жена, навистина е штета затоа што ништо не сфатил.
Да оди за калуѓер, а претходно пробал жена, значи се обидува да ја поправи штетата затоа што нешто сфатил.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Окт 11 2010, 11:08

Каков калуѓер.Пу,пу,скраја било...Ќе го чуваш,ќе го растеш, за што?Отидоа така многу умни деца од моја и помали генерации.Мене тоа ми е слично како да станало детето наркоман.Го губиш секако.Ако е по религија нека си учи за поп,тешко било, ама после им е се стокмено.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Окт 11 2010, 11:14

Може и на брод да оди...или во Авганистан да работи Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Окт 11 2010, 11:17

Син ми сега на 12год.се занесува дека ќе одел во САД да студира и работи.Демек режисер ќе бил...Ааа,ако го пуштам!!! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Окт 11 2010, 11:21

Аааа, ќе те праша мислиш Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Окт 11 2010, 11:25

Мама е закон,барем сега за сега ... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Окт 11 2010, 11:25

Кај нас е обратно Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553 ...ни мама ни тато, туку ...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Окт 11 2010, 11:29

kez Па,и кај нас ќе биде како што го фаќа пубертетот...Само мама сака пилињата секогаш да и се блиску.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Окт 11 2010, 11:34

Нема ни да сетиш како врви времето и кога ќе ти донесат снаи, а гарант бар едната попреку ќе те гледа Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Окт 11 2010, 11:39

paga smea Па,вчера големиот гледаше некоја комедија и ме прашува:-Кога ќе донесам девојка дома,знаеш што ќе биде најглупо?Што?-се чудам.Што одма ќе ја скенираш дали е добра за мене! iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Чет Окт 21 2010, 19:20

Секоја идна свекрива треба да го гледа Хари Потер за да научи нешто да се не би осечао странцом.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Чет Окт 21 2010, 19:23

Е шо има за свекрви у Хари Потер? kez Ќе ве молам за појаснување! seti se Или за да биде во тек!(снаата ќе рече:-Фрли се у Вардар да бидеш во тек!) bam
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Чет Окт 21 2010, 19:27

Па од некои извори оргиналната идеја била глумците да бидат само свекрви Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Чет Окт 21 2010, 19:31

Значи само свекрвите се вештерки!? kez А бабите ,,златца,,?Прашај некој напатен зет!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Нед Окт 31 2010, 17:45

Со сила интелигентен не се станува, туку со учење.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by fragola Нед Окт 31 2010, 19:55

A sto e covek bez minato?
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Нед Окт 31 2010, 20:11

Nov covek Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Ное 03 2010, 22:02

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 3 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот