МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали човек може да избега од своето минато?

+4
keti
fragola
trpe
zbunet
8 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Нед Ное 21 2010, 10:44

Кога со овој памет би се вратил во минатото ќе онадиш таму каде не си онадил, а нема да онадиш таму каде си онодел и резултататот пак ќе биде ист.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра Пон Ное 22 2010, 01:56

зависи кој е побрз и поитар.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Чет Дек 02 2010, 22:20

Некогаш може ти ме виде мене, а јас те видов тебе. Никој од нас не реагираше. Сега само можеме да си замислуваме како ќе беше ако реагиравме.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Дек 06 2010, 22:23

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Дек 07 2010, 12:51

Како се препознава тотално неписмен? Веднаш се фали со некретнини.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Чет Дек 09 2010, 09:59

zbunet напиша:Како се препознава тотално неписмен? Веднаш се фали со некретнини.
Ова ми е познато,него остај што се фали, него кука дека нема...па скоро на една особа и реков:-Ако навистина толку немаш, дај да ти собереме нешто...ние што имаме ,,повеќе,,!? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Дек 14 2010, 14:31

Менталните препреки се посилни од металните.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Чет Дек 16 2010, 01:17

Три работи кои не се враќаат,кога еднаш ќе си заминат

ВРЕМЕТО

ЗБОРОВИТЕ

ШАНСИТЕ
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Јан 11 2011, 22:03

Кој бега од своето минато често погледнува наназад и се сопнува.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман Сре Јан 12 2011, 00:07

hot nurse напиша:Три работи кои не се враќаат,кога еднаш ќе си заминат

ВРЕМЕТО

ЗБОРОВИТЕ

ШАНСИТЕ

CTRL Z Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 897446
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пет Јан 14 2011, 21:43

Само оној кој не пуши, не пие, не се коцка и не иде по жени или мажи ќе се реинкарнира...затоа што ништо нема видено од животот и мора повторно да се роди...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by fragola Пет Јан 14 2011, 21:59

Moze ke se rodi kako riba Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Јан 17 2011, 00:37За вистинско патување низ времето,Стивен Хокинг има кажано:
-Ако е возможно патување низ времето,би биле прегазени од туристи од иднината.
Но,секако не ја отфрла можноста за постоење на паралелни универзуми.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Фед 16 2011, 13:57

Кога си живеел во минатиот живот? Оној период кој те привлекува. Мене лично ме привлекува иднината. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Фед 16 2011, 16:47

zbunet напиша:Кога си живеел во минатиот живот? Оној период кој те привлекува. Мене лично ме привлекува иднината. smesko

Мене овој ...Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcRJolmezRHltNUVCmD5C5ol638Bpuo34gzhl0Ur4HVJPqrCNWvHdg
Не ме привлекува,но често се сонувам таква...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пет Мар 11 2011, 01:22

Ако се решиш за подобра иднина ќе имаш замерка само од оние кои се дел од твоето лошо минато.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пет Мар 11 2011, 15:18

Ако брзо не се решам за подобра иднина,ќе станам лошо минато affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Саб Мај 21 2011, 18:43

Lugeto se kako baloni. Lesno se duvaat, a koga izdisuvaat ispustaat smesni zvuci kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра Пет Мај 27 2011, 09:53

кога леси се враќа дома немојте толку да се радувате.
поарно викнете ветеринар или шинтер - сигурно донел куп паразити и болештини.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by alisa Пет Мај 27 2011, 11:33

Кога Леси се враќа дома, тоа значи дека останува верен на домот до крај

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Јун 28 2011, 11:07

Nadezta e kako cicanje prst i zamisluvas deka pak ke bide kako bilo nekogas vo nekoi posrekni vreminja smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Чет Јун 30 2011, 19:06

Пријателите се како накит...некој ни стои многу добро,некој е само за во посебни прилики,од некој пак не сакаме да се разделиме ни за спиење...и ако го загубиме за некој плачеме...за некој нема ни да забележиме дека го нема
Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Nakit-za-oci


Последната промена е направена од hot nurse на Саб Aвг 06 2011, 15:15. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Jул 26 2011, 09:20

Ако ѕвонат ѕвона додека си заминуваш, не се врти назад, оти можеш да се поколебаш ако тажат, а може и да опцуеш ако се радуваат. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Вто Jул 26 2011, 21:49

И да му ги украде гавранот перјата на паунот...пак,ќе си биде гавран

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Zooloski_vrt_u_filadelfiji-nju_jork-36938


Последната промена е направена од hot nurse на Саб Aвг 06 2011, 15:16. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Aвг 15 2011, 12:55

Koga ti se site vrati zatvoreni, pocekaj na nekogo da mu se otvori nekoja vrata i pokraj nego protni se kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 4 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот