МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали постои смисла на животот?

+7
alisa
kazablanka
Кидман
trpe
Тото
fragola
Александра
11 posters

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Кидман Чет Мар 25 2010, 08:28

и јас така правам - ни се расправааааммм... ни лупам вратииии.... ни ми иде косата да му ја искорнаааммм.... ништо од тоа Дали постои смисла на животот? - Page 5 Geneca10
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe Пет Мар 26 2010, 20:49

Глупоста е многу чудна болест. Од неа не пати болниот, туку сите останати околу него.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe Саб Мар 27 2010, 22:45

Повеќе вреди војска од магариња кои ги предводи лав, отколку војска од лавови кои ги предводи магаре
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 10:18

Кога имав повеќе можности требаше да бидам попаметен, кога сум сега наводно попаметен не би требало да имам помалку можности.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by alisa Пет Апр 02 2010, 18:32

Само глупите и мртвите никогаш не го менуваат своето мислење
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet Чет Апр 15 2010, 15:24

Е, бе, убаво ти вика она, џабе го бараш
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by fragola Чет Апр 15 2010, 19:30

Zosto mi e polesno da se prilagodam otkolku da go promenam. Дали постои смисла на животот? - Page 5 965725
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe Саб Апр 17 2010, 15:03

Многу зависи од поредокот кој вледее Дали постои смисла на животот? - Page 5 695411


Дали постои смисла на животот? - Page 5 60680246
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet Пет Апр 30 2010, 20:15

Ние сакаме животот да го стекне оној смисол за кој сонуваме. Кога соновите имале смисол ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by fragola Пет Апр 30 2010, 21:21

Zivotot ima smisla,ama nacinot na koj nie go trosime nemaaaa Дали постои смисла на животот? - Page 5 965725
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Александра Саб Мај 01 2010, 14:53

секој ден да направиш барем две корисни работи и барем една бескорисна
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 12:20

Кога мислиш дека си погодил и башка си погодил каде барала и уз тоа се смеела си викаш тука нема грешка, се осеќаш ко фраер кој погодил каде треба. Арно ама после ке дознаеш дека нешто си промашил затоа што биле многу повеќе места каде требало да гаѓаш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 13:55

Нема бесмислен живот, има само бесмислени луѓе и доблест да признаеш дека си таков. Откако ќе ги шутнеш сите илузии за себе заради тоа што има една исконска „ Не си тоа што мислиш дека си “ и никој не те фали ако нема корист од тоа затоа што луѓето пред секого се сакаат себе си највеќе. Не е смисолот да импресионираш мајмуни затоа што за да те ценат треба да бидат ангели, виде некој ангел ? Никој. Сите трубат дека не се совршени за да ја оправдаат својата злобност во себе.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by fragola Чет Мај 06 2010, 22:56

Zatoa sto sme lugje i greski pravime...i racunajte so generacii nanazad kako se greski pravele...i zatoa e taka kako sto e...od greska sme stvoreni!
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet Саб Мај 08 2010, 12:12

Добар човек е лош човек кој си ја контролира лошотијата.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Александра Саб Мај 22 2010, 21:20

затоа што го исполнувам тоа што им го ветувам на другите, но не она што си го ветувам себе си
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 21:30

Ај пушти кадата време беше Дали постои смисла на животот? - Page 5 Unbonb10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe Нед Мај 23 2010, 02:39

Затоа што не можам да издржам и ова ми е веќе трето чинивче со сладолед од зелени смокви Дали постои смисла на животот? - Page 5 44162
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet Нед Мај 23 2010, 19:47

Само кога ме чекаат убави работи тогаш има смисол, јесте испаѓа сум претерал со оптимизмот и послем испаѓа дека не ќе е дека се баш убаи. Убаво си поминувам само кога не очекувам
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by the nurse Пон Мај 24 2010, 01:38

Знаеш што,јас секогаш кога ќе ми се случи нешто гадно си велам-,,Којзнае зошто е тоа добро?Работите во животот не требе да ги силиш,си доаѓаат спонтано.Само треба да пливаш,а не да даваш отпор и тогаш може само да се удавиш.Смислата на животот е да имаш за што и за кого да се разбудиш,обавезно со насмевка.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe Пон Мај 24 2010, 03:50

hot nurse напиша:Знаеш што,јас секогаш кога ќе ми се случи нешто гадно си велам-,,Којзнае зошто е тоа добро?Работите во животот не требе да ги силиш,си доаѓаат спонтано.Само треба да пливаш,а не да даваш отпор и тогаш може само да се удавиш.Смислата на животот е да имаш за што и за кого да се разбудиш,обавезно со насмевка.

Дали постои смисла на животот? - Page 5 296950
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by the nurse Пон Мај 24 2010, 13:48

Дали постои смисла на животот? - Page 5 438648
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe Сре Мај 26 2010, 22:05

Затоа што јас ја немам силата !
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by the nurse Сре Мај 26 2010, 22:07

Дали постои смисла на животот? - Page 5 301497
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Кидман Чет Мај 27 2010, 00:11

појма немам
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои смисла на животот? - Page 5 Empty Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот