МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е најважно за успешна врска?

+6
Кидман
Тото
fragola
trpe
Александра
zbunet
10 posters

Страна 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? Пет Сеп 04 2009, 18:35

Што мислите што е најважно за да имате успешна врска-брак?
...љубов...пари...секс...разбирање...или нешто друго...?
Што е најважно за успешна врска? Verhamecon

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Саб Сеп 05 2009, 00:44

nesto drugo
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? Саб Сеп 12 2009, 09:08

само една единствена работа - ЉУБОВ

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Саб Сеп 12 2009, 09:12

Што правиш нешто повеќе, повеќе ти се прави. Значи ако сакаш, со текот на времето ќе се створи хиперпродукција која партнерот нема да може да ја поднесе тежината...и што се прави тогаш со вишокот ? Што е најважно за успешна врска? 638372
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? Саб Сеп 12 2009, 09:16

со вишокот љубов?
значи сакаш да кажеш, многу арно не е на арно????
има лек за тоа
нема лек само за мањак љубов, за вишакот има

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Пон Окт 05 2009, 10:52

адекватна долна облека и соблека :цицкарник:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Окт 05 2009, 11:08

Da go nasetis praviot moment i na vreme da se zamies
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 00:49

за успешна врска, најважно е на мажот да не му е многу цврста кичмата туку нешто сосема друго

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 12:30

Se e povrzano.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 21:33

за да имаш успешна врска, треба твоите пријатели да се на функција Што е најважно за успешна врска? 11297

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 22:20

Pa popametniot popusta
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 22:26

И ЈАС ТАКА МУ ВИКАМ НА ДЕЧКО МИ, СРЦ БЕЕЕ, ПОПУШТИ МИ, ПА ПОПАМЕТЕН СИ НЕЛИ?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 22:27

Pa ako mu vikas cesto ednas ke mu skisne
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Саб Окт 10 2009, 21:13

Имав еден дечко што свиреше гитара и пишуваше песни и беше одечка романтика во очите на сите женски. Сите мислеа дека имам тегла со мед, а всушност беше тегла со туршија.

Е, тој знаеше се`, ама не знаеше што е најважно за успешна врска.
............
од оваа перспектива гледам дека изгледа не сум знаела ни јас
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Саб Окт 10 2009, 22:12

Дали авторот горе инсистира дека успешна врска = брак?!


Последната промена е направена од Александра на Нед Апр 01 2012, 10:06. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : ххх)
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Нед Окт 11 2009, 01:58

штурчето преку лето свири, а преку зиме тропа по врати кај мравките
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Пон Окт 12 2009, 21:26

утре ќе готвам туна од конзерва :зафатена:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Окт 13 2009, 14:37

I ja burickam po konzervite za da ja iznenadam
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe Пет Окт 16 2009, 23:11

Обично јас сум задолжен за десертот Што е најважно за успешна врска? Icon_bounce
Што е најважно за успешна врска? Weird_and_creepy_cakes_12
Што е најважно за успешна врска? Weird_and_creepy_cakes_20
Што е најважно за успешна врска? Weird_and_creepy_cakes_29
Што е најважно за успешна врска? Weird_and_creepy_cakes_31
Што е најважно за успешна врска? Weird_and_creepy_cakes_36
Што е најважно за успешна врска? Weird_and_creepy_cakes_09
Што е најважно за успешна врска? Weird_and_creepy_cakes_10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Саб Окт 17 2009, 14:35

jas sum po blagoto, ama ovoj desert ke go preskoknam
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Саб Окт 17 2009, 14:39

да не го гњавиш со циле-миле кога има расипан стомак т.е. столица
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by ?????? Чет Окт 22 2009, 12:30

да имате долга врска и цело време да се сакате и се да е во ред и да сте пресреќни заедно е... најблаго речено невкусно.
и тоа другите никогаш нема да ви го простат!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Пет Окт 23 2009, 22:22

освен што очигледно е направена од траен материјал што не се аби и не губи од црстина, успех на долга врска е еластичноста т.е. немањето потреба да се докажува кој е попаметен, ниту борба за доминација и контрола над партнерот :гушка:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Нед Окт 25 2009, 00:05

Секогаш биди спремен на компромис, а тоа значи по нејзино
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Нед Окт 25 2009, 13:19

да не го пушташ на форум - може да налета на некоја Памела
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот