МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е најважно за успешна врска?

+6
Кидман
Тото
fragola
trpe
Александра
zbunet
10 posters

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Саб Окт 08 2011, 19:10

Треба да се смеете заедно, а не да се смееш некому. Сам да не се самозадоволуваш туку заедно да се задоволите kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман Пон Окт 10 2011, 23:17

без разлика колку време сте заедно, жената секогаш сака да и се удвараш!
Тоа поконкретно значи, Кога таа ќе ти рече, сонцуле, душиче... Ти да не и велиш, Ај не туку ми се лигави!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Окт 10 2011, 23:21

smeenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман Пон Окт 10 2011, 23:27

п.с. и да не и се смееш у фаца!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Окт 18 2011, 14:51

Прашај ја што немала и ќе знаеш дали си за неа според тоа кое го имаш smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Сре Окт 19 2011, 16:04

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Мар 13 2012, 20:41

Како се одржува шармот кај веќе освоена личност? Никогаш не признавај kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Сре Мар 14 2012, 00:33

важно е да им е важна врската на двајцата.
да имаат заеднички мотив.
понекогаш тоа е љубовта, но тоа е реткост.
потребен е заеднички интерес или обврска.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Пет Мар 30 2012, 13:36

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Нед Апр 01 2012, 00:11

Не е најважно, но корисно е да знаеш дека одговорот што ти треба нема да го најдеш на форум Што е најважно за успешна врска? - Page 10 53022
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Нед Апр 01 2012, 02:32

Гостин напиша:Што мислите што е најважно за да имате успешна врска-брак?
...љубов...пари...секс...разбирање...или нешто друго...?
Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Verhamecon
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Саб Мај 19 2012, 15:38

Ako kazuvas deka ja sakas, gavolot ke te slusne i ke ti gi izvrti zborovite za da ti rasipe rabota, zatoa sto na zborovi e jak.
Ako ljubovta ja iskazuvas na delo, gavolot nisto ne ti moze zatoa sto na delo e slab kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Нед Мај 20 2012, 16:36

Најважно е...црвенкапа да го исплаши волкот smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Сре Окт 17 2012, 23:34

црвено чадорче

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Aspergers-love
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Нед Дек 16 2012, 14:32

Жената е ко ружа, ама внимавај додека ја мирисаш да не има некоја оса ил пчела внатре скриено, па носот после ќе ти стане ко бабура kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 10 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот