МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е најважно за успешна врска?

+6
Кидман
Тото
fragola
trpe
Александра
zbunet
10 posters

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by trpe Нед Aвг 15 2010, 00:48

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 27083579
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пет Aвг 20 2010, 14:30

Си се туширав ја така
Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Hyper_10


Кога она направи вака
Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Hyper_11


Шо ти е ма ? Те боли нешо ?
Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Digita10


И после сватив дека сакала вака
Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Hyper_12
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Тото Пон Aвг 23 2010, 13:31

Ѓаволчето што ти седи на рамо и ти шепоти што не сакаш да чуеш, да спие 23 часа на ден.
Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Falinknmidna
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пон Aвг 30 2010, 18:25

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Maddog10

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Maddog11
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Чет Сеп 30 2010, 21:27

Жената е како срна отпорна на куршуми, мажок како ловец, но сепак никогаш не смее да ја испушти од нишан и да пука колку да ја зашемети.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Саб Окт 02 2010, 00:50

за успешна врска најважно е да имаш разбирање кога на другиот му се спие Што е најважно за успешна врска? - Page 6 476961
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Саб Окт 02 2010, 15:48

ИСКРЕНОСТА...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Сре Окт 06 2010, 09:41

Некогаш кога жените се срамеле ги покривале усните со раката. Значи жените имаат срамежливи усни и им треба кураж.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Сре Окт 06 2010, 10:25

денес има се повеќе мажи што им треба кураж Што е најважно за успешна врска? - Page 6 104553
Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Gay-parade
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Сре Окт 06 2010, 10:41

affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Сре Окт 06 2010, 10:50

Да се врзеш убаво. smesko Да не излеташ...од врската
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Сре Окт 20 2010, 12:22

На што најчесто се должи неуспехот на љубовните врски? Заради неспособност за разликување од нагонска врска.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Emily Пет Окт 29 2010, 01:14

...za uspesna vrska? Што е најважно за успешна врска? - Page 6 897446 .. da lazes bezvrska,pali za uspesna vrska Што е најважно за успешна врска? - Page 6 622427
Emily
Emily


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Пет Окт 29 2010, 08:56

Зависи кој кого лаже, сепак еден сигурно ќе биде повреден...Што е најважно за успешна врска? - Page 6 00310
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Пет Окт 29 2010, 10:16

За успешна врска
треба понекогаш
да го иссркаш тоа
што другиот го дробел
jazik


Последната промена е направена од dalas2no на Нед Окт 31 2010, 00:35. Мислењето е променето 2 пати.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Пет Ное 05 2010, 12:47

Жената е каубојка, а мажот коњ што значи треба да го врзе пред да влезе во продавница.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Пет Ное 05 2010, 16:37

paga smea Значи ако не е врзан,ќе му се качи некоја друга ...и ќе одјава у непознат правец.А он пошто е коњ,ќе си ќути...башка,ако е полесна... trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Нед Ное 07 2010, 09:27

За да ти тргне денот наутро наполни рака за да наполниш срце.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Вто Ное 09 2010, 15:41

Гостин напиша:Што мислите што е најважно за да имате успешна врска-брак?
...љубов...пари...секс...разбирање...или нешто друго...?
Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Verhamecon

Јас гласам за ...„или нешто друго“... kez guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Вто Ное 09 2010, 16:14

Vtoroto i tretoto Што е најважно за успешна врска? - Page 6 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by keti Вто Ное 09 2010, 16:18

Лесно може да се „прочита“ твоето мислење Збунет...smesko
Да видиме какво е мислењето на останатите Мекичари ceka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Кидман Вто Ное 09 2010, 19:57

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Verhamecon
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by the nurse Вто Ное 23 2010, 21:46

Why ladies are still single?

1. Nice men are ugly.

2. Handsome men are not nice.

3. Handsome and nice men are gay.
4. Handsome, nice and heterosexual men are married

5. Men who are not so handsome, but are nice men have no money.

6. Men who are not so handsome, but are nice men with money think we are only after their money.

7. Handsome men without money are after our money.

8. Handsome men, who are not so nice and somewhat heterosexual, don't think we are beautiful enough.

9. Men who think we are beautiful, that are heterosexual, somewhat nice and have money, are cowards.

10. Men who are somewhat handsome, somewhat nice and have some money and thank God are heterosexual,

are shy and never make the first move.

11. Men who never make the first move, automatically lose interest in us when we take the initiative.


'Men are like a fine wine. They all start out like grapes, and it's our
job to stomp on them and keep them in the dark until they mature into
something you'd like to have dinner with.'


Don't you just have to agree?

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Александра Вто Ное 23 2010, 23:51

absolutely smeenje
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 23:14

Послем да се осеќа вака kez

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Frank_11
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е најважно за успешна врска? - Page 6 Empty Re: Што е најважно за успешна врска?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот